ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15695330
*
nr 1569 5330
Spegel
+ konsolbord, nyrenässans, senare bemålning, stenskiva. Längd: 87 cm. Djup: 30 cm, höjd: 53 cm, + 216x92 cm (spegel)
Kondition: slitage, delar saknas
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2023
kl 19:32:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 21:52:36
1
1.000 kr
7/10 23:32:07
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrenässans senare bemålning spegel speglar stenskiva
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Kondition: slitage, delar saknas
nr 1569 5330
Spegel
+ konsolbord, nyrenässans, senare bemålning, stenskiva. Längd: 87 cm. Djup: 30 cm, höjd: 53 cm, + 216x92 cm (spegel)
Kondition: slitage, delar saknas
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 21:52:36 | 1 | 1.000 kr |
7/10 23:32:07 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord nyrenässans senare bemålning spegel speglar stenskiva
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:45